  • AMI-28A-16-3
AMI-28A-16-3
advertisement
Manufacturer No:
AMI-28A-16-3
HK JDW NO:
49-AMI-28A-16-3
Description:
LINE FILTER 110/250VAC 16A CHAS
Step5Bar-code shipping tag
AMI-28A-16-3
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Box
  • Series
    AMI-28
  • Applications
    Safety
  • Termination Style
    Quick Connect, Threaded Post (M4), Wire Leads
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Configuration
    Two Stage
  • Inductance
    2.84mH
  • Current
    16A
  • Frequency - Operating
    DC~400Hz