  • AMFC33-1NZ-360
AMFC33-1NZ-360
advertisement
Manufacturer No:
AMFC33-1NZ-360
Manufacturer:
Aimtec
HK JDW NO:
21-AMFC33-1NZ-360
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
COMMON MODE CHOKE 1A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AMFC33-1NZ-360
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Mfr
    aimtec
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 105°C
  • Series
    AMFC-NZ
  • Size / Dimension
    0.669" L x 0.378" W (17.00mm x 9.60mm)
  • Approval Agency
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    100mOhm (Typ)
  • Current Rating (Max)
    1A
  • Inductance @ Frequency
    3.3 mH @ 1 kHz
  • Voltage Rating - DC
    2000V (2kV)
  • Features
  • Voltage Rating - AC
  • Height (Max)
    0.709" (18.00mm)