  • AMEPR30D-24140AZ-220
AMEPR30D-24140AZ-220
advertisement
Manufacturer No:
AMEPR30D-24140AZ-220
HK JDW NO:
21-AMEPR30D-24140AZ-220
Package:
Description:
PMIC
Purchasing and Inquiry
AMEPR30D-24140AZ-220 Overview
Wire is mounted on it.A 24V volt output voltage is provided by this device.Temperatures above 80°C should not be allowed to exceed operating temperatures in order to ensure stable operation.The operating temperature should be higher than -20°C so as to realize stable operation.LED drivers deliver all their benefits with a maximum output current of 1.4A.
AMEPR30D-24140AZ-220 Features
AMEPR30D-24140AZ-220 Applications
There are a lot of Aimtec AMEPR30D-24140AZ-220 LED Driver ICs applications.
  • Other Electronic Devices
  • LED Lightings for Industrial Equipment
  • Down lighting
  • General lighting
  • Linear fluorescent
  • Stage and Studio lighting
  • LED Lighting PFCs, Linear Dimmable
  • Constant Voltage Power Source for portable equipment
  • Auxiliary lights for on-vehicle cameras
  • LED backlight driver for LCD displays for Tablets and Note PCs
Step5Bar-code shipping tag
AMEPR30D-24140AZ-220
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Weight
    200g
  • Published
    2013
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Efficiency
    82 %
  • Voltage - Isolation
    0V
  • Max Output Current
    1.4A
  • Voltage - Output
    24V
  • Frequency - Switching
    65kHz
  • Current - Leakage
    250μA
  • Power - Output
    30W
  • Height
    33.02mm
  • Length
    133.096mm
  • Width
    29.972mm