  • AMEPR30D-24125AZ-U
AMEPR30D-24125AZ-U
advertisement
Manufacturer No:
AMEPR30D-24125AZ-U
HK JDW NO:
21-AMEPR30D-24125AZ-U
Package:
Description:
PMIC
Purchasing and Inquiry
AMEPR30D-24125AZ-U Overview
There are 1 outputs used for the design of this LED drivers.The mount is in the direction of Wire.This device produces a voltage of 24V volts.The operating temperature should not exceed 80°C to ensure stable operation.Stable operation requires a temperature greater than -20°C.It is capable of delivering all benefits of a LED driver when operating with the maximal output current of 1.25A.
AMEPR30D-24125AZ-U Features
AMEPR30D-24125AZ-U Applications
There are a lot of Aimtec AMEPR30D-24125AZ-U LED Driver ICs applications.
  • Medical surgery lighting
  • LED headlights
  • High-end retail lighting
  • Other Electronic Devices
  • Flicker-free LED Lighting using R1580N
  • Street lighting
  • Panel lighting
  • LED Lighting PFCs, Linear Dimmable
  • Portable lighting
  • Down lighting
Step5Bar-code shipping tag
AMEPR30D-24125AZ-U
  • Weight
    200g
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    83 %
  • Voltage - Isolation
    0V
  • Max Output Current
    1.25A
  • Voltage - Output
    24V
  • Frequency - Switching
    65kHz
  • Current - Leakage
    250μA
  • Power - Output
    30W
  • Height
    33.02mm
  • Length
    133.096mm
  • Width
    29.972mm