  • AMEPR15D-4835AZ-110W
AMEPR15D-4835AZ-110W
advertisement
Manufacturer No:
AMEPR15D-4835AZ-110W
HK JDW NO:
21-AMEPR15D-4835AZ-110W
Package:
Description:
PMIC
Purchasing and Inquiry
AMEPR15D-4835AZ-110W Overview
Wire has been mounted with the device.48V is the voltage output.A stable operating temperature of 80°C is required.Stable operation requires a temperature higher than -20°C.When operating with a maximum output current of 350mA, it can deliver all the benefits of a LED driver.
AMEPR15D-4835AZ-110W Features
AMEPR15D-4835AZ-110W Applications
There are a lot of Aimtec AMEPR15D-4835AZ-110W LED Driver ICs applications.
  • Auxiliary lights for on-vehicle cameras
  • Gallery lighting
  • Down lights
  • Portable lighting
  • Medical surgery lighting
  • General LED Lighting: Down-lights, Base-lights, Ceiling Lights, Exterior Lights
  • Linear fluorescent
  • Stage Lighting and Signage
  • Down lighting
  • White LED Backlight for portable equipment
Step5Bar-code shipping tag
AMEPR15D-4835AZ-110W
  • Weight
    200g
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Efficiency
    82 %
  • Voltage - Isolation
    0V
  • Max Output Current
    350mA
  • Voltage - Output
    48V
  • Frequency - Switching
    65kHz
  • Current - Leakage
    250μA
  • Power - Output
    15W
  • Height
    33.02mm
  • Length
    133.096mm
  • Width
    28.702mm