  • AMEPR15D-2470AZ-220W
AMEPR15D-2470AZ-220W
advertisement
Manufacturer No:
AMEPR15D-2470AZ-220W
HK JDW NO:
21-AMEPR15D-2470AZ-220W
Package:
Description:
PMIC
Purchasing and Inquiry
AMEPR15D-2470AZ-220W Overview
It's mounted in Wire.The device has a voltage output of 24V volts.The operating temperature should not exceed 80°C to ensure stable operation.The operating temperature should be higher than -20°C so as to realize stable operation.A LED driver that operates at 700mA output current provides all the benefits of a LED driver.
AMEPR15D-2470AZ-220W Features
AMEPR15D-2470AZ-220W Applications
There are a lot of Aimtec AMEPR15D-2470AZ-220W LED Driver ICs applications.
  • OLED power supply for portable equipment
  • Architectural lighting
  • Museum lighting
  • Industrial LED Lighting: Image Recognition Devices
  • LED Lightings for Industrial Equipment
  • LED backlight driver for LCD displays for Tablets and Note PCs
  • LED Lighting PFCs, Linear Dimmable
  • Dimmable LED for vehicle interiors
  • Replacement lamps
  • Stage Lighting and Signage
Step5Bar-code shipping tag
AMEPR15D-2470AZ-220W
  • Weight
    200g
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Efficiency
    82 %
  • Voltage - Isolation
    0V
  • Max Output Current
    700mA
  • Voltage - Output
    24V
  • Frequency - Switching
    65kHz
  • Power - Output
    15W
  • Height
    33.02mm
  • Length
    133.096mm
  • Width
    29.972mm