  • AMEPR10D-3035AZ-110W
AMEPR10D-3035AZ-110W
advertisement
Manufacturer No:
AMEPR10D-3035AZ-110W
HK JDW NO:
21-AMEPR10D-3035AZ-110W
Package:
Description:
PMIC
Purchasing and Inquiry
AMEPR10D-3035AZ-110W Overview
It has been mounted on Wire.A voltage of 30V is produced by it.For stable operation, it is recommended that the operating temperature not exceed 80°C.The operating temperature should be higher than -20°C so as to realize stable operation.LED drivers are able to deliver all the benefits of LEDs at their maximum output current of 350mA.
AMEPR10D-3035AZ-110W Features
AMEPR10D-3035AZ-110W Applications
There are a lot of Aimtec AMEPR10D-3035AZ-110W LED Driver ICs applications.
  • LED Lighting PFCs, Linear Dimmable
  • Medical surgery lighting
  • Down lighting
  • Museum lighting
  • Refrigeration lighting
  • Flicker-free LED Lighting using R1580N
  • General LED Lighting: Down-lights, Base-lights, Ceiling Lights, Exterior Lights
  • Scanners and Handy Terminals
  • General lighting
  • Auxiliary lights for on-vehicle cameras
Step5Bar-code shipping tag
AMEPR10D-3035AZ-110W
  • Weight
    200g
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Efficiency
    78 %
  • Voltage - Isolation
    0V
  • Max Output Current
    350mA
  • Voltage - Output
    30V
  • Frequency - Switching
    65kHz
  • Power - Output
    10W
  • Height
    33.02mm
  • Length
    133.096mm
  • Width
    29.972mm