  • AMEPR10D-1564AZ-110D
AMEPR10D-1564AZ-110D
advertisement
Manufacturer No:
AMEPR10D-1564AZ-110D
HK JDW NO:
21-AMEPR10D-1564AZ-110D
Package:
Description:
PMIC
Purchasing and Inquiry
AMEPR10D-1564AZ-110D Overview
I have mounted it by Wire.A voltage of 15V is produced by it.It is important that the operating temperature not exceed 80°C in order to ensure stable operation.In order to maintain stable operation, a temperature greater than -20°C is essential.It is capable of delivering all benefits of a LED driver when operating with the maximal output current of 640mA.
AMEPR10D-1564AZ-110D Features
AMEPR10D-1564AZ-110D Applications
There are a lot of Aimtec AMEPR10D-1564AZ-110D LED Driver ICs applications.
  • LED headlights
  • A- lamps
  • Other Electronic Devices
  • Replacement lamps
  • Dimmable LED for vehicle interiors
  • Museum lighting
  • Auxiliary lights for on-vehicle cameras
  • LED Lightings for Inspection Devices
  • Down lighting
  • Street lighting
Step5Bar-code shipping tag
AMEPR10D-1564AZ-110D
  • Weight
    160g
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Efficiency
    77 %
  • Voltage - Isolation
    0V
  • Max Output Current
    640mA
  • Voltage - Output
    15V
  • Frequency - Switching
    65kHz
  • Power - Output
    10W
  • Height
    33.02mm
  • Length
    133.096mm
  • Width
    29.972mm