  • AMEL10-9S277NZ
AMEL10-9S277NZ
advertisement
Manufacturer No:
AMEL10-9S277NZ
HK JDW NO:
21-AMEL10-9S277NZ
Package:
4-DIP Module
Datasheet:
Description:
AC/DC CONVERTER 9V 10W
Step5Bar-code shipping tag
AMEL10-9S277NZ
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    4-DIP Module
  • Weight
    0.106 lb (48.00 g)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 70°C (With Derating)
  • Series
    AMEL10-277NZ (10W)
  • Size / Dimension
    2.12" L x 1.13" W x 0.75" H (53.8mm x 28.8mm x 19.0mm)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    10 W
  • Efficiency
    79%
  • Voltage - Output 1
    9V
  • Current - Output (Max)
    1.1A
  • Voltage - Input
    85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Load Regulation
    ±1%