  • AME40-5SMAZ
AME40-5SMAZ
advertisement
Manufacturer No:
AME40-5SMAZ
HK JDW NO:
21-AME40-5SMAZ
Package:
Datasheet:
AME40-5SMAZ
Description:
AC/DC Power Supply Single-OUT 5V 8A 40W Medical 4-Pin
Step5Bar-code shipping tag
AME40-5SMAZ
    Select All
  • Product Weight (g)
    300
  • Tolerance
    ±2
  • Part Status
    Active
  • Type
    Switching
  • Style
    Enclosed
  • Pin Count
    4
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Line Regulation
    0.5%(Typ)
  • Load Regulation
    2%(Typ)