  • AME20-515TCJZ-ST
AME20-515TCJZ-ST
advertisement
Manufacturer No:
AME20-515TCJZ-ST
HK JDW NO:
21-AME20-515TCJZ-ST
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 20W
Step5Bar-code shipping tag
AME20-515TCJZ-ST
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 70°C (With Derating)
  • Series
    AME20-CJZ (20W)
  • Size / Dimension
    3.78" L x 2.13" W x 1.26" H (96.0mm x 54.1mm x 32.0mm)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    19W
  • Number of Outputs
    3
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    76%
  • Voltage - Isolation
    3 kV
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input
    85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
  • Voltage - Output 2
    15V
  • Current - Output 1
    2 A
  • Voltage - Output 3
    -15V
  • Voltage - Output 4
  • Minimum Load Required
    Yes
  • Current - Output 2
    300 mA
  • Current - Output 3
    300 mA