  • AME15-48S277VZ-60
AME15-48S277VZ-60
advertisement
Manufacturer No:
AME15-48S277VZ-60
HK JDW NO:
21-AME15-48S277VZ-60
Package:
8-DIP Module
Datasheet:
Description:
2W DC/DC Converter
Step5Bar-code shipping tag
AME15-48S277VZ-60
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP Module
  • Weight
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Series
    AME15-277VZ
  • Size / Dimension
    2.44" L x 1.77" W x 0.89" H (62.0mm x 45.0mm x 22.5mm)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    15 W
  • Approval Agency
    cURus
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Current - Output (Max)
    320mA
  • Voltage - Input
    85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Load Regulation
    ±1%