  • AMCA81-3R010G-S1F-T
AMCA81-3R010G-S1F-T
advertisement
Manufacturer No:
AMCA81-3R010G-S1F-T
HK JDW NO:
5-AMCA81-3R010G-S1F-T
Step5Bar-code shipping tag
AMCA81-3R010G-S1F-T
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Published
    2011
  • Series
    AMCA
  • Part Status
    Discontinued
  • Termination
    Solder
  • Applications
    LTE, WiMax™, WLAN
  • Power Rating
    3W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Frequency
    3.01GHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Power - Max
    3W
  • Bandwidth
    200MHz
  • Gain
    2dBi
  • Max Frequency
    3.01GHz
  • Frequency Range
    2.91GHz~3.11GHz
  • RF Family/Standard
    Cellular, WiFi
  • Antenna Type
    Chip
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz
  • Frequency (Center/Band)
    3GHz
  • Height
    990.6μm
  • Height (Max)
    0.039 1.00mm