  • AMCA52-2R780G-S1F-T
AMCA52-2R780G-S1F-T
advertisement
Manufacturer No:
AMCA52-2R780G-S1F-T
HK JDW NO:
5-AMCA52-2R780G-S1F-T
Step5Bar-code shipping tag
AMCA52-2R780G-S1F-T
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Part Status
    Discontinued
  • Applications
    WiMax™, WLAN
  • Power Rating
    3W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Frequency
    2.78GHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Power - Max
    3W
  • Bandwidth
    200MHz
  • Max Frequency
    2.78GHz
  • Frequency Range
    2.68GHz~2.88GHz
  • RF Family/Standard
    WiFi
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz
  • Frequency (Center/Band)
    2.8GHz
  • Height
    990.6μm
  • Height (Max)
    0.039 1.00mm