  • AMCA31-2R800G-S1F-T
AMCA31-2R800G-S1F-T
advertisement
Manufacturer No:
AMCA31-2R800G-S1F-T
HK JDW NO:
5-AMCA31-2R800G-S1F-T
Package:
SMD/SMT
Description:
1 Bands Chip UHF 2GHz~3GHz Surface Mount Solder 2.8GHz 0.5dBi Tape & Reel (TR) 0.047 1.20mm WiMax™, WLAN
Quantity:
In Stock : 5031
Step5Bar-code shipping tag
AMCA31-2R800G-S1F-T
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Part Status
    Discontinued
  • Applications
    WiMax™, WLAN
  • Power Rating
    3W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Frequency
    2.8GHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Power - Max
    3W
  • Bandwidth
    150MHz
  • Max Frequency
    2.8GHz
  • Frequency Range
    2.725GHz~2.875GHz
  • RF Family/Standard
    WiFi
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz
  • Frequency (Center/Band)
    2.8GHz
  • Height
    1.1938mm
  • Height (Max)
    0.047 1.20mm