  • AM10EW-2405SH30-NZ
AM10EW-2405SH30-NZ
advertisement
Manufacturer No:
AM10EW-2405SH30-NZ
Manufacturer:
Aimtec
HK JDW NO:
21-AM10EW-2405SH30-NZ
Package:
Description:
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 2A 10W 5-Pin
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AM10EW-2405SH30-NZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    24
  • Part Status
    Active
  • Type
    Step Down
  • Pin Count
    5
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Isolation
    Isolated
  • Line Regulation
    1%
  • Load Regulation
    1.5%