  • ALT4532M-201-T001
ALT4532M-201-T001
advertisement
Manufacturer No:
ALT4532M-201-T001
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-ALT4532M-201-T001
Package:
Datasheet:
ALT4532M-201-T001
Description:
XFRMR LAN 1CT:1CT 200UH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ALT4532M-201-T001
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    ALT
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    CENTER TAPPED SECONDARY
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.9mm
  • Inductance
    200μH
  • Max DC Current
    8mA
  • Insertion Loss (dB)
    1.5 dB
  • Transformer Type
    LAN
  • Turns Ratio - Primary:Secondary
    1:1
  • Height
    2.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.114 2.90mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm