  • ALSR1047R00JE12
ALSR1047R00JE12
advertisement
Manufacturer No:
ALSR1047R00JE12
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-ALSR1047R00JE12
Package:
Ceramic
Datasheet:
ALSR1047R00JE12
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 47Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
ALSR1047R00JE12
  • Package / Case
    Ceramic
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
    2
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    7W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Tubular
  • Rated Power Dissipation (P)
    7W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Rated Temperature
    25°C
  • Diameter
    7.92mm
  • Length
    43.94mm
  • Width
    7.92mm