  • ALSR10225R0FE12
ALSR10225R0FE12
advertisement
Manufacturer No:
ALSR10225R0FE12
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-ALSR10225R0FE12
Package:
Axial
Datasheet:
ALSR10225R0FE12
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 225Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ALSR10225R0FE12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -65°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ALSR
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.312Diax1.730L 7.92mmx43.94mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    225Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    7W
  • Max Power Dissipation
    7W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    7W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Diameter
    7.92mm