  • ALSR01R3300FE12
ALSR01R3300FE12
advertisement
Manufacturer No:
ALSR01R3300FE12
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-ALSR01R3300FE12
Package:
Axial
Datasheet:
ALSR01R3300FE12
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 330mOhm, Wirewound,
Quantity:
In Stock : 85
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ALSR01R3300FE12
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -65°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ALSR
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.110Diax0.406L 2.79mmx10.31mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Resistance
    330mOhm
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Diameter
    2.79mm