  • ALS81H562DE100
ALS81H562DE100
advertisement
Manufacturer No:
ALS81H562DE100
HK JDW NO:
417-ALS81H562DE100
Description:
ALS81 5600μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 1.417Dia 36.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
ALS81H562DE100
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.417Dia 36.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    5600μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    53mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.504 12.80mm
  • Lifetime @ Temp
    6000 Hrs @ 105°C
  • Impedance
    43mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    8.5A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    12.3A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    3.307 84.00mm