  • ALS81C683QC063
ALS81C683QC063
advertisement
Manufacturer No:
ALS81C683QC063
HK JDW NO:
417-ALS81C683QC063
Datasheet:
ALS81C683QC063
Description:
ALS81 68000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 3.543Dia 90.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
ALS81C683QC063
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    3.543Dia 90.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    68000μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    14mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    1.252 31.80mm
  • Lifetime @ Temp
    9000 Hrs @ 105°C
  • Impedance
    13mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    18.9A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    20.5A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    2.717 69.00mm