  • ALS81C133QT450
ALS81C133QT450
advertisement
Manufacturer No:
ALS81C133QT450
HK JDW NO:
417-ALS81C133QT450
Datasheet:
ALS81C133QT450
Description:
ALS81 13000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 3.543Dia 90.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
ALS81C133QT450
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    3.543Dia 90.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    13000μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    16mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    1.252 31.80mm
  • Lifetime @ Temp
    9000 Hrs @ 105°C
  • Impedance
    11mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    23.3A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    32.3A @ 10kHz
  • Diameter
    90mm
  • Height
    220mm
  • Height Seated (Max)
    8.740 222.00mm