  • ALS80H912QC200
ALS80H912QC200
advertisement
Manufacturer No:
ALS80H912QC200
HK JDW NO:
417-ALS80H912QC200
Description:
ALS80 9100μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 3.543Dia 90.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
ALS80H912QC200
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    3.543Dia 90.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    9100μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    41mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    1.252 31.80mm
  • Lifetime @ Temp
    9000 Hrs @ 105°C
  • Impedance
    31mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    12.2A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    15.8A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    2.717 69.00mm