  • ALS80H432KE200
ALS80H432KE200
advertisement
Manufacturer No:
ALS80H432KE200
HK JDW NO:
417-ALS80H432KE200
Description:
ALS80 4300μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 2.008Dia 51.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
ALS80H432KE200
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    2.008Dia 51.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    4300μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.874 22.20mm
  • Lifetime @ Temp
    7000 Hrs @ 105°C
  • Impedance
    49mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    7.9A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    12.1A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    3.307 84.00mm