  • ALS71H681DE500
ALS71H681DE500
advertisement
Manufacturer No:
ALS71H681DE500
HK JDW NO:
417-ALS71H681DE500
Description:
ALS71 680μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 1.417Dia 36.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
ALS71H681DE500
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    1.417Dia 36.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    680μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    368mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.504 12.80mm
  • Lifetime @ Temp
    11000 Hrs @ 85°C
  • Impedance
    277mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.9A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    7.5A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    3.307 84.00mm