  • ALS71H564QH025
ALS71H564QH025
advertisement
Manufacturer No:
ALS71H564QH025
HK JDW NO:
417-ALS71H564QH025
Description:
ALS71 560000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 3.543Dia 90.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
ALS71H564QH025
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    3.543Dia 90.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    560000μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    1.252 31.80mm
  • Lifetime @ Temp
    20000 Hrs @ 85°C
  • Impedance
    9mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    32A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    32.7A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    3.937 100.00mm