  • ALS71H123MF200
ALS71H123MF200
advertisement
Manufacturer No:
ALS71H123MF200
HK JDW NO:
417-ALS71H123MF200
Datasheet:
ALS71H123MF200
Description:
ALS71 12000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 2.598Dia 66.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
ALS71H123MF200
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    2.598Dia 66.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    12000μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    29mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    1.122 28.50mm
  • Lifetime @ Temp
    19000 Hrs @ 85°C
  • Impedance
    22mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    16.8A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    22.7A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    4.213 107.00mm