  • ALS70A223QS350
ALS70A223QS350
advertisement
Manufacturer No:
ALS70A223QS350
HK JDW NO:
417-ALS70A223QS350
Datasheet:
ALS70A223QS350
Description:
ALS70 22000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 3.543Dia 90.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
ALS70A223QS350
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    3.543Dia 90.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    350V
  • Capacitance
    22000μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    13mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    1.252 31.80mm
  • Lifetime @ Temp
    20000 Hrs @ 85°C
  • Impedance
    10mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    28.9A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    37.1A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    7.717 196.00mm