  • ALH475K351B084
ALH475K351B084
advertisement
Manufacturer No:
ALH475K351B084
HK JDW NO:
192-ALH475K351B084
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
Description:
4.7UF 350VAC 42.5X40X20MM LS=37.
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ALH475K351B084
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP)
  • Mfr
    Cornell Dubilier Electronics (CDE)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Series
    ALH
  • Size / Dimension
    1.673" L x 0.787" W (42.50mm x 20.00mm)
  • Tolerance
    ±10%
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    4.7 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6.9 mOhms
  • Lead Spacing
    1.476" (37.50mm)
  • Voltage Rating - DC
  • Features
    85C/85% Humidity
  • Voltage Rating - AC
    350V