  • ALD25K48N-SL
ALD25K48N-SL
advertisement
Manufacturer No:
ALD25K48N-SL
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-ALD25K48N-SL
Package:
8-SMD Module, 1/16 Brick
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ALD25K48N-SL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SMD Module, 1/16 Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    ALD25 (60W)
  • Size / Dimension
    1.30Lx0.90W x 0.35 H 33.0mmx22.9mmx8.8mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    60W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    1.2V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    25A