  • ALD25K48N-6L
ALD25K48N-6L
advertisement
Manufacturer No:
ALD25K48N-6L
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-ALD25K48N-6L
Package:
8-DIP Module, 1/16 Brick
Datasheet:
ALD25K48N-6L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ALD25K48N-6L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP Module, 1/16 Brick
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    ALD25 (60W)
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    1.30Lx0.90W x 0.35 H 33.0mmx22.9mmx8.8mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    60W
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Depth
    22.9mm
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    1.2V
  • Max Output Current
    25A
  • Voltage - Output 1
    1.2V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    25A
  • Output Current
    25A
  • Output Power
    60W
  • Min Input Voltage
    36V
  • Max Input Voltage
    75V
  • Current - Output 1
    25A
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    8.89mm
  • Length
    33.02mm
  • Width
    22.86mm