  • ALC80D432CB063
ALC80D432CB063
advertisement
Manufacturer No:
ALC80D432CB063
HK JDW NO:
417-ALC80D432CB063
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
Description:
ALC80 4300μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.181Dia 30.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
ALC80D432CB063
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    82mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    7000 Hrs @ 105°C
  • Impedance
    60mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    4.41A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    6.8A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    1.260 32.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    4300μF