AL5809-25S1-7
AL5809-25S1-7
233-AL5809-25S1-7
SOD-123
PMIC 3.5V SOD-123
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
AL5809-25S1-7 Overview
Board space is saved by its SOD-123 package.LED drivers with this design have 1 outputs.Surface Mount is used for mounting the led light driver.It emergys as a Linear with high efficiency and reliable performance.It is possible for the led light driver to operate at a temperature of -40°C~125°C TA.Signage has many benefits.2 terminations are designed for its operation.There may be undetermined failures if the voltage supply falls below 2.5V.The segment count is 2.I have mounted it by Surface Mount.It is acceptable to supply voltages of 60V volts.
AL5809-25S1-7 Features
Available in the SOD-123 package
Operating temperature of -40°C~125°C TA
Supply voltage of 3.5V
AL5809-25S1-7 Applications
There are a lot of Diodes Incorporated AL5809-25S1-7 LED Driver ICs applications.
- OLED power supply for portable equipment
- Panel lighting
- LED Lightings for Industrial Equipment
- Portable lighting
- A- lamps
- Gallery lighting
- Industrial LED Lighting: Image Recognition Devices
- Dimmable LED for vehicle interiors
- Constant Voltage Power Source for portable equipment
- Refrigeration lighting
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
AL5809-25S1-7
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
Diodes Incorporated233-BCR421UW6Q-7SOT-23-62-3 DaysAdd Compare
Diodes Incorporated233-AP3036BKTR-G1SOT-23-62-3 DaysAdd Compare
Diodes Incorporated233-AL8805W5-7SC-74A, SOT-7532-3 DaysAdd Compare
Diodes Incorporated233-AL8807W5-7SC-74A, SOT-7532-3 DaysAdd Compare
Diodes Incorporated233-ZXLD1356ET5TASOT-23-5 Thin, TSOT-23-52-3 DaysAdd Compare
Diodes Incorporated233-ZXLD1370EST16TC16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
Diodes Incorporated233-AP8802SPG-138-SOIC (0.154, 3.90mm Width) Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
Diodes Incorporated233-AL8400SE-75-TSSOP, SC-70-5, SOT-3532-3 DaysAdd Compare
Diodes Incorporated233-AL5802-7SOT-23-62-3 DaysAdd Compare
Diodes Incorporated233-AL8807AMP-138-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare