AL5809-25QP1-7
AL5809-25QP1-7
233-AL5809-25QP1-7
POWERDI®123
PMIC Automotive, AEC-Q100 Series POWERDI?123
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
AL5809-25QP1-7 Overview
The POWERDI?123 package conserves board space. A LED driver with 1 outputs is designed.To mount, use Surface Mount.It is highly reliable and high-performing when it emerges as a Linear.-40°C~85°C TA is the operating temperature of the led driver.A number of benefits are available to Automotive.It is possible that failures will occur if the voltage supply is below 2.5V.This value is designed to support a maximum of 60V.A component of the Automotive, AEC-Q100 series, this LED driver is widely used in a variety of applications.
AL5809-25QP1-7 Features
Available in the POWERDI?123 package
Operating temperature of -40°C~85°C TA
AL5809-25QP1-7 Applications
There are a lot of Diodes Incorporated AL5809-25QP1-7 LED Driver ICs applications.
- Down lights
- LED Lightings for Industrial Equipment
- Amusement Machines
- Constant Voltage Power Source for portable equipment
- High-end retail lighting
- White LED Backlight for portable equipment
- Other Electronic Devices
- Replacement lamps
- Gallery lighting
- Portable lighting
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
AL5809-25QP1-7
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
Diodes Incorporated233-BCR421UW6Q-7SOT-23-62-3 DaysAdd Compare
Diodes Incorporated233-AP3036BKTR-G1SOT-23-62-3 DaysAdd Compare
Diodes Incorporated233-AL8805W5-7SC-74A, SOT-7532-3 DaysAdd Compare
Diodes Incorporated233-AL8807W5-7SC-74A, SOT-7532-3 DaysAdd Compare
Diodes Incorporated233-ZXLD1356ET5TASOT-23-5 Thin, TSOT-23-52-3 DaysAdd Compare
Diodes Incorporated233-ZXLD1370EST16TC16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
Diodes Incorporated233-AP8802SPG-138-SOIC (0.154, 3.90mm Width) Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
Diodes Incorporated233-AL8400SE-75-TSSOP, SC-70-5, SOT-3532-3 DaysAdd Compare
Diodes Incorporated233-AL5802-7SOT-23-62-3 DaysAdd Compare
Diodes Incorporated233-AL8807AMP-138-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare