  • AK93C55BH
AK93C55BH
advertisement
Manufacturer No:
AK93C55BH
Manufacturer:
AKM Semiconductor Inc.
HK JDW NO:
23-AK93C55BH
Package:
Datasheet:
AK93C55BH
Description:
Memory IC
Step5Bar-code shipping tag
AK93C55BH
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Supplier Device Package
    8-MSOP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    EEPROM
  • Voltage - Supply
    1.8V~5.5V