  • AK500/14-OE-7-1.5
AK500/14-OE-7-1.5
advertisement
Manufacturer No:
AK500/14-OE-7-1.5
HK JDW NO:
93-AK500/14-OE-7-1.5
Description:
CORD 14AWG NEMA5-15P - CBL 4.92'
Step5Bar-code shipping tag
AK500/14-OE-7-1.5
  • Operating Temperature
    105°C
  • Voltage - Rated
    120V
  • Current Rating (Amps)
    18A
  • Shielding
    Shielded
  • Style
    Male Pins (Blades) to Leads
  • Wire Gauge
    14 AWG
  • Wire/Cable Gauge
    14 AWG