  • AIUR-07-331K
AIUR-07-331K
advertisement
Manufacturer No:
AIUR-07-331K
HK JDW NO:
5-AIUR-07-331K
Datasheet:
AIUR-07-331K
Description:
Quantity:
In Stock : 10819
Step5Bar-code shipping tag
AIUR-07-331K
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Shielding
    NO
  • Current Rating
    210mA
  • Lead Pitch
    4mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Inductance
    330μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.2Ohm Max
  • Max DC Current
    300mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Q @ Freq
    55 @ 1kHz
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    55
  • Height
    5.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.201 5.10mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Series
    AIUR-07
  • Size / Dimension
    0.236Dia 6.00mm