  • AIUR-03-270K
AIUR-03-270K
advertisement
Manufacturer No:
AIUR-03-270K
HK JDW NO:
5-AIUR-03-270K
Datasheet:
AIUR-03-270K
Step5Bar-code shipping tag
AIUR-03-270K
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    AIUR-03
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Shrink Tube
  • Current Rating
    1.3A
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Inductance
    27μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    80mOhm Max
  • Max DC Current
    1.7A
  • Frequency - Self Resonant
    8.5MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    40 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Q Factor
    40
  • Height
    12mm
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm