  • AIUR-02H-4R7M
AIUR-02H-4R7M
advertisement
Manufacturer No:
AIUR-02H-4R7M
HK JDW NO:
5-AIUR-02H-4R7M
Datasheet:
AIUR-02H-4R7M
Step5Bar-code shipping tag
AIUR-02H-4R7M
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    AIUR-02H
  • Size / Dimension
    0.830Dia 21.08mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    2.5A
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    34mOhm Max
  • Q @ Freq
    15 @ 7.96MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    15
  • Inductance Frequency - Test
    7.96MHz
  • Current - Saturation
    4.6A
  • Rated Current-Max
    4.6A
  • Height Seated (Max)
    0.831 21.10mm