  • AISC-1210-R12J-T
AISC-1210-R12J-T
advertisement
Manufacturer No:
AISC-1210-R12J-T
HK JDW NO:
5-AISC-1210-R12J-T
Package:
Nonstandard
Datasheet:
AISC-1210-R12J-T
Description:
Quantity:
In Stock : 604
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
AISC-1210-R12J-T
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Inductance
    120nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    250mOhm Max
  • Max DC Current
    800mA
  • Frequency - Self Resonant
    800MHz
  • Q @ Freq
    60 @ 300MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Q Factor
    60
  • Height
    2.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.106 2.70mm
  • Length
    3.6576mm
  • Width
    2.9464mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Weight
    15.989131mg
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    AISC-1210
  • Published
  • Size / Dimension
    0.144Lx0.116W 3.65mmx2.95mm
  • Tolerance
    ±5%
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic, Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    800mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    800mA