  • AISC-1210-2R7J-T
AISC-1210-2R7J-T
advertisement
Manufacturer No:
AISC-1210-2R7J-T
HK JDW NO:
5-AISC-1210-2R7J-T
Package:
Nonstandard
Datasheet:
AISC-1210-2R7J-T
Step5Bar-code shipping tag
AISC-1210-2R7J-T
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Weight
    15.989131mg
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    AISC-1210
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.144Lx0.116W 3.65mmx2.95mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic, Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    300mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    300mA
  • Inductance
    2.7μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.85Ohm Max
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    110MHz
  • Q @ Freq
    25 @ 50MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz
  • Q Factor
    25
  • Height
    2.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.106 2.70mm
  • Length
    3.6576mm
  • Width
    2.95mm