  • AISC-1008HQ-22NJ-T
AISC-1008HQ-22NJ-T
advertisement
Manufacturer No:
AISC-1008HQ-22NJ-T
HK JDW NO:
5-AISC-1008HQ-22NJ-T
Package:
1008 (2520 Metric)
Description:
Quantity:
In Stock : 2000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
AISC-1008HQ-22NJ-T
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    AISC-1008HQ
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.102Lx0.083W 2.60mmx2.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic, Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.4A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    1.4A
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    22nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    70mOhm Max
  • Max DC Current
    1.4A
  • Frequency - Self Resonant
    2.05GHz
  • Q @ Freq
    62 @ 350MHz
  • Inductance Frequency - Test
    50MHz
  • Q Factor
    62
  • Height
    1.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm
  • Length
    2.5908mm
  • Width
    2.1082mm