  • AISC-0603-R0051J-T
AISC-0603-R0051J-T
advertisement
Manufacturer No:
AISC-0603-R0051J-T
HK JDW NO:
5-AISC-0603-R0051J-T
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 5.1NH 600MA 130 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
AISC-0603-R0051J-T
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2008
  • Series
    AISC-0603
  • Size / Dimension
    0.071Lx0.044W 1.80mmx1.12mm
  • Tolerance
    ±5%
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic, Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    600mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    1.12mm
  • Current Rating
    600mA
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    5.1nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    130mOhm Max
  • Max DC Current
    700mA
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
  • Q @ Freq
    21 @ 250MHz
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Q Factor
    18
  • Height
    970μm
  • Height Seated (Max)
    0.040 1.02mm
  • Length
    1.778mm
  • Width
    1.1176mm