  • AISC-0402HP-24NJ-T
AISC-0402HP-24NJ-T
advertisement
Manufacturer No:
AISC-0402HP-24NJ-T
HK JDW NO:
5-AISC-0402HP-24NJ-T
Package:
0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AISC-0402HP-24NJ-T
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    AISC-0402HP
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.022W 1.00mmx0.55mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e4
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Current Rating
    650mA
  • Inductance
    24nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    180mOhm Max
  • Max DC Current
    650mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.15GHz
  • Q @ Freq
    26 @ 250MHz
  • Q Factor
    26
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm