  • AISC-0402HP-11NJ-T
AISC-0402HP-11NJ-T
advertisement
Manufacturer No:
AISC-0402HP-11NJ-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AISC-0402HP-11NJ-T
Package:
0402 (1005 Metric)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AISC-0402HP-11NJ-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AISC-0402HP
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.022W 1.00mmx0.55mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    1.3A
  • Inductance
    11nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    90mOhm Max
  • Max DC Current
    1.3A
  • Frequency - Self Resonant
    4.7GHz
  • Q @ Freq
    25 @ 250MHz
  • Q Factor
    25
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm