  • AISC-0402F-33NJ-T
AISC-0402F-33NJ-T
advertisement
Manufacturer No:
AISC-0402F-33NJ-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AISC-0402F-33NJ-T
Package:
Nonstandard
Datasheet:
AISC-0402F-33NJ-T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AISC-0402F-33NJ-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Supplier Device Package
    0402
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AISC-0402F
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.043Lx0.024W 1.10mmx0.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.3A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    1.3A
  • Inductance
    33nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    65mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1.8GHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    1.0922mm