  • AIRD-02-1R0K
AIRD-02-1R0K
advertisement
Manufacturer No:
AIRD-02-1R0K
HK JDW NO:
5-AIRD-02-1R0K
Datasheet:
AIRD-02-1R0K
Step5Bar-code shipping tag
AIRD-02-1R0K
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    AIRD-02
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.827Dia 21.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Cylindrical
  • Current Rating
    11.4A
  • Lead Length
    12.5mm
  • Lead Spacing
    19mm
  • Lead Diameter
    1.8 mm
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    3mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    108A
  • Rated Current-Max
    108A
  • Height
    21.0058mm
  • Height Seated (Max)
    0.827 21.00mm