  • AIML-1206HC-2R2M-T
AIML-1206HC-2R2M-T
advertisement
Manufacturer No:
AIML-1206HC-2R2M-T
HK JDW NO:
5-AIML-1206HC-2R2M-T
Package:
1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AIML-1206HC-2R2M-T
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    AIML-1206HC
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Current Rating
    1.3A
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    150mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    58MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    250mA
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm