  • AIML-1206-R68K-T
AIML-1206-R68K-T
advertisement
Manufacturer No:
AIML-1206-R68K-T
HK JDW NO:
5-AIML-1206-R68K-T
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
AIML-1206-R68K-T
Step5Bar-code shipping tag
AIML-1206-R68K-T
  • Q Factor
    25
  • Height
    800μm
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AIML-1206
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    150mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    150mA
  • Inductance
    680nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    650mOhm Max
  • Max DC Current
    150mA
  • Frequency - Self Resonant
    120MHz
  • Q @ Freq
    35 @ 25MHz
  • Inductance Frequency - Test
    25MHz